Uczniowie klas drugich i trzecich technikum kształcącym w zawodzie technik budownictwa 27 marca 2014 r. wyjechali na praktyki zawodowe do Lipska. Swoje zajęcia odbywają pod okiem opiekunów w renomowanych firmach budowlanych takich jak: Forssbohm & Söhne GmbH, Leipzig Seen GmbH,  ReProBau GmbH współpracujących z Europejskim Domem Polskim w Lipsku, który w 2012 r. nawiązał współpracę ze szkołą w Strzelinie.

Oprócz praktyki na budowie uczniowie uczestniczą w zajęciach doskonalących język niemiecki zawodowy,  realizują zajęcia kulturalne w formie wejść do muzeum, wycieczek przygotowanych przez Panią Marię Peter i Chrystiana Dietz.

Praktyki potrwają do 17 kwietnia 2014 r. (3 tygodnie), po zakończeniu których uczniowie otrzymają certyfikaty ukończenia stażu.

Staże dla uczniów możłiwe są w ramach projektu systemowego: „Staże i praktyki zagraniczne dla uczniów kształcących się i szkolących zawodowo”, które realizowane są w obszarze edukacji w ramach Eropejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Już wkrótce obszerna relacja z praktyk.

Drodzy gimnazjaliści: technik budownictwa to zawód dla ludzi, którzy nie boją się wyzwań!

{phocagallery view=categories|imagecategories=1|imagecategoriessize=0|hidecategories=1,2,3,4,5,6,7,8,9,10}

About Author

Leave Comment