Tradycją naszej szkoły jest organizowanie Dni Patrona. W tym roku było inaczej, gdyż 3 listopada 2017 roku obchodziliśmy Jubileusz 70- lecia Szkoły. W związku z tym 27 października 2017 roku, z tej okazji został zorganizowany uroczysty apel. Uczniowie z klasy I Tbi przygotowali montaż słowno- muzyczny, poświęcony Bohaterom Westerplatte.

Były wiersze, piosenki patriotyczne, prezentacje o bohaterskiej obronie Westerplatte, a na koniec quiz z pytaniami dotyczący tego historycznego wydarzenia.

Każdy uczeń, który udzielił prawidłowej odpowiedzi otrzymał ocenę bardzo dobrą z historii. Na zakończenie uroczystości uczniowie mogli obejrzeć wystawę najstarszych i obecnych kronik szkoły.

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych.

Jan Paweł II

J.HC

About Author

Leave Comment