30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim Chłopcom, niezależnie od wieku.

 Wasza Skryba

 

W kwestii świąt związanych z chromosomem Y występuje pewne zamieszanie: 30 września jest Dzień Chłopaka, 10 marca natomiast – Dzień Mężczyzny. O co chodzi? Może o metrykę?

Chyba jednak nie. Wszyscy przecież znamy bardzo młodych mężczyzn oraz chłopców w wieku wskazującym na posiadanie wnuków. Jak w takim razie rozróżnić „na pierwszy rzut oka” z kim mamy do czynienia?

Cóż… na pierwszy rzut oka się nie da. Na drugi też zazwyczaj nie. Jednak można wyodrębnić cechy charakteryzujące mężczyzn, w odróżnieniu od chłopców. Poniżej przedstawiam – być może niekompletną, ale powstałą na bazie doświadczeń kilku pokoleń kobiet – listę takich cech.

 

  • Mężczyzna posiada w miarę realistyczny obraz siebie samego, w związku z czym jest świadomy własnej siły i skutecznie wykorzystuje swoje mocne strony. Nad niedostatkami pracuje. Nie musi więc rywalizować z innymi podkopując czyjeś poczucie własnej wartości: nie poniża, nie ośmiesza, nie skarży, nie donosi…

  • Mężczyzna jest lojalny wobec kobiet. Swoją dziewczynę traktuje po partnersku. A w przypadku rozstania nadal odnosi się do niej z szacunkiem. Tylko chłopcy „obrabiają tyły ”swoim „byłym.

  • Mężczyzna nie wstydzi się pracować. Potrafi zarobić pieniądze, co nie znaczy, że natychmiast musi je wydać na coraz to nowe zabawki. Uwierzcie, że dla większości kobiet (tych inteligentnych) wielkość smartfona, czy „plazmy” kompletnie nie ma znaczenia.

  • Mężczyzna nie ma histerycznego stosunku do alkoholu, czy innych używek. Nie wykorzystuje ich do udowodnienia, jak „bardzo-alfa-samcem-jest”, bo wie, że to tak nie działa.

  • Większość mężczyzn posiada hobby. Inne, niż wpatrywanie się godzinami w ekran telewizora, rozpaczliwie ściskając pilota w naiwnej wierze, że kontrola nad nim oznacza kontrolę rzeczywistości…

  • I na koniec… Mężczyzna ma dystans do własnych słabości, więc gdy żartuje, nie boi się żartować również z siebie samego.

 

Z okazji Dnia Chłopaka życzę wszystkim Chłopcom, niezależnie od wieku, żebym w przyszłym roku mogła radośnie uczcić ich święto 10 marca.

 Wasza Skryba

 

 P.S. O różnicy pomiędzy dziewczynkami a kobietami napiszę innym razem… pewnie w okolicy ósmego marca 😉

 

About Author

Leave Comment