DSC 111

Dnia 10 kwietnia 2014 r. na stadionie przy ul. Okrzei  i na terenie Parku Miejskiego w Strzelinie odbył się

Finał VIII Strefy w Biegach Przełajowych.

 

        Impreza ta, tradycyjnie już odbywająca się co roku na wiosnę, jest nie tylko okazją do podtrzymywania i kontynuowania naszych sportowych tradycji, ale przede wszystkim pobudką dla młodych zawodników do zaprezentowania się i wypróbowania swoich sił w rywalizacji z innymi. Jak co roku i tym razem, zgromadziła spore grono miłośników biegów, zarówno ich uczestników,  jak i kibiców. W zawodach reprezentowani byli uczniowie ze wszystkich trzech poziomów szkół: od szkoły podstawowej (od rocznika 2004), przez gimnazjalną, do ponadgimnazjalnej. Choć impreza adresowana była głównie do młodzieży z naszego powiatu, to prawo startu mieli także zawodnicy z powiatów Wrocław oraz Oława i osoby te także znalazły się na listach startowych. 

        Z naszej szkoły w zawodach wzięło udział 22 osoby. Większość z nich, to uczniowie klas pierwszych. Niestety, zimna i deszczowa pogoda sprawiła, że byli oni tylko częścią grupy, która pierwotnie miała w tych zawodach uczestniczyć. Wiele osób zapisanych na biegi, z powodu pogody, po prostu z nich zrezygnowało.

        Biegi rozgrywane były w klasyfikacji indywidualnej. Wśród osób startujących w tych kategoriach, jak się okazało byli też zawodnicy z okolicznych klubów biegowych, tym bardziej cieszą uzyskane wyniki:                                                                                                DSC 111

Patryk  Turkiewicz, uczeń klasy II Tps, w biegu na 2000 m zajął I miejsce,

Mateusz Pietsch, uczeń klasy III Ti, w biegu na 3000 m zajął II miejsce,

Krystian Maciejewski, uczeń klasy I Ti, w biegu na 2000 m zajął IV miejsce,

Artur Potaczała, uczeń klasy I Ti, w biegu na 2000 m zajął V miejsce,

Joanna Staroń, uczennica klasy I Te, w biegu na 1200 m zajęła V miejsce,

Paulina Barczyk, uczennica klasy I Te, w biegu na 1200 m zajęła VI miejsce.

 

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, zimna, deszczu i miejscami grząskiej bieżni, wszyscy zawodnicy z naszej szkoły na swoich dystansach ukończyli biegi, co w tych warunkach było sporym wyzwaniem. Duch sportowej rywalizacji, który obudził się w zawodnikach, spowodował, że tegoroczny Finał VIII Strefy w Biegach Przełajowych okazał się ciekawym wydarzeniem sportowym. 

A.D.          

 

 

 

 

About Author

Leave Comment