Text Size
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

29 kwietnia przeżywaliśmy podniosłą i bardzo wzruszającą uroczystość – zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych, w której uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Pani Anna Horodyska oraz Inspektor Oświaty Pani Małgorzata Stachowiak, Dyrekcja Szkoły: Dyrektor Pan Robert Kozuń, Wicedyrektorzy: Pani Elżbieta Zielińska i Pan Jacek Pluta, Rodzice, Grono Pedagogiczne, oraz tegoroczni absolwenci wraz z wychowawcami

 • Klasa:IV technik logistyk - wychowawca Pani Katarzyna Świerzewicz,
 • Klasa IV technik ekonomista – wychowawca Pani Elżbieta Jadach,
 • Klasa IV technik pojazdów samochodowych oraz technik robót wykończeniowych - Pani Bernadetta Osolińska,
 • Klasa IV technik informatyk - Pani Karolina Pukalska-Pukała.

14 1

Początek uroczystości wyznaczyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po czym nastąpiły okolicznościowe przemówienia Dyrektora Szkoły Pana Roberta Kozunia oraz Starosty Strzelińskiego Pani Anny Horodyskiej. Głos zabrali również przedstawiciele maturzystów, Julia Plewak i Łukasz Góral, dziękując Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i Rodzicom za trud wychowania, nauczania i przygotowania do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Słowa wdzięczności za dobrą atmosferę w szkole i przyjaźnie absolwenci skierowali także do swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Podniosłym akcentem tego dnia było zaprzysiężenie nowego składu Pocztu Sztandarowego.

147 1

Podczas uroczystego apelu uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, dyplomy oraz nagrody. Wręczono również tytuły honorowe Absolwent Roku 2022 w zawodzie. Nie zabrakło listów gratulacyjnych dla Rodziców uczniów.

Na koniec uczniowie klas trzecich ogłosili wyniki plebiscytu w następujących kategoriach: Dama, Artysta, Dżentelmen, Społecznik, Naukowiec, Sportowiec, Żartowniś. Zwycięzcy Absolwenci zostali uhonorowani statuetkami.

4 1

Całości uroczystości dopełnił piękny śpiew w wykonaniu Wiktorii Łateckiej z klasy I Ti.

143 1

Choć przeszłość wraca jedynie we wspomnieniach, pamiętajmy: „Kiedy wydaje się, że wszystko skończone, to wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

164 1     165 1

166 1   167 1

Beata Dąbrowska

Gorące gratulacje dla uczennic Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie – Kiary Kłys i Alicji Głowackiej, które otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Obie uczennice kształcą się w zawodzie technik logistyk. Kiara jest uczennicą klasy drugiej Technikum, a Alicja uczy się w klasie trzeciej Technikum.

DSC 0395     DSC 0398

 

Ze względu na pandemię wręczenie stypendium odbyło się w strzelińskim Technikum. Pani Wicedyrektor Elżbieta Zielińska przekazała stypendia uczennicom, życząc im dalszych sukcesów w nauce.

Obie kandydatki spełniły wszystkie kryteria regulaminowe, otrzymały promocję z wyróżnieniem i uzyskały najwyższą średnią ocen w szkole.

„Szkolnictwo zawodowe w Powiecie Strzelińskim bliżej rynku pracy – edycja II”

W 2021 r. w CKZiU w Strzelinie zakończyła się realizacja projektu Szkolnictwo zawodowe w Powiecie Strzelińskim bliżej rynku pracy – edycja II”. Projekt finansowany był ze środków finansowych UE i Powiatu Strzelińskiego. Wartość projektu to1003184,00 zł. Projekt realizowany był w latach 2019 - 2021

Celem projektu było umożliwienie uczniom Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia jeszcze w okresie nauki szkolnej uzyskanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych oczekiwanych na rynku pracy. Przyszli absolwenci szkoły oprócz świadectw ukończenia szkoły, świadectw dojrzałości, dyplomów technika ukończą szkołę z dodatkowymi kwalifikacjami.

Projekt głównie obejmował kursy dla uczniów nadające dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia oraz zakup pomocy dydaktycznych. Kursy i staże zostały dostosowane do kierunków kształcenia oraz potrzeb rynku pracy.

Uczniowie uczestniczyli w następujących działaniach:

- kurs prawa jazdy kategorii B,

- kurs operatora koparko-ładowarki,

- kurs operatora wózka jezdniowego podnośnikowego z wymianą butli,

- kurs obsługi programu AutoCad,

- stypendia stażowe,

- miesięczne staże zawodowe płatne dla uczniów,

- wycieczka zawodoznawcza do Gdańska.

W projekcie uczestniczyło 218 uczniów.

Wszystkie koszty kursów zostały sfinansowane ze środków finansowych projektu.

W ramach zakupu pomocy dydaktycznych szkoła wzbogaciła się o:

- pracownię komputerową do nauki zawodu technik informatyk.

Bartłomiej Nowak finalistą

Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra

„My, Polacy – My, Dolnoślązacy”

Zwieńczony sukcesem został udział Bartłomieja Nowaka z klasy 4 Tl w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra „My, Polacy – My, Dolnoślązacy”. Bartłomiej został bowiem finalistą tegorocznej, XVII edycji wspomnianego Konkursu, którego Organizatorami są Liceum Salezjańskie we Wrocławiu przy Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz Redakcja Wrocławskiego Gościa Niedzielnego, zaś współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS). Mecenat sprawował profesor Jan Miodek. Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego ks. Józefa Kupnego, Biskupa Świdnickiego ks. Marka Mendyka, Biskupa Legnickiego ks. Andrzeja Siemieniewskiego, Inspektora Św. Jana Bosko we Wrocławiu ks. Jarosława Pizonia i prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniewa Ładzińskiego.

DSC 2782

 

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy literackiej na jeden z zaproponowanych przez organizatorów tematów. Punktem wyjścia do rozważań były myśli Św. Jana Pawła II oraz Olgi Tokarczuk.

Pierwszy temat, wymagający stworzenia wizji przyszłości, brzmiał: „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. (św. Jan Paweł II). Patrząc na dzisiejszy świat, jak go widzisz za 10-100 lat? Jaka będzie Polska?

Natomiast drugi temat był spojrzeniem w przeszłość, na to, co minione: Jak twierdzi Olga Tokarczuk: „Coś co się wydarza, a nie zostanie opowiedziane, przestaje istnieć i umiera”. Historia, którą chcesz „ocalić od zapomnienia” i przekazać ją innym.

Bartłomiej, pod kierunkiem P. Beaty Dąbrowskiej, napisał pracę na pierwszy temat. Jak przyznaje, samej pracy nie pisał długo. „Pomysł na pracę przyszedł od razu. Usiadłem i po prostu napisałem” – dodaje nasz Finalista.

2 grudnia br. w pięknych wnętrzach auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, w czasie której wręczono dyplomy i nagrody Zwycięzcom tegorocznej edycji. W spotkaniu, oprócz uczestników Konkursu, udziałwzięli przedstawiciele władz, duchowieństwa, samorządów, instytucji, patronów honorowych, jurorzy, a także nauczyciele – opiekunowie Konkursu. W czasie ponaddwugodzinnej gali wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości oraz podsumowania XVII edycji wygłoszonego przez Panią profesor Elżbietę Warulik – przewodniczącą jury, która podkreśliła, że poziom prac konkursowych był bardzo wysoki a w wypowiedziach młodych ludzi – uczniów dolnośląskich szkół - można dostrzec bogactwo myśli, wrażliwość i umiejętność wnikliwej obserwacji świata 
Dodajmy, tegoroczną galę uświetnił niezapomniany koncert Marcina Stycznia z zespołem. 

DSC 2798

Na koniec wczytajmy się w obszerne fragmenty nagrodzonej pracy Bartłomieja:

Przenieśmy się w czasie. Zobaczmy, co przyniesie przyszłość. Budzi nas wschodzące słońce za oknami naszego pokoju. Patrzysz na wyświetlacz telefonu. Data oznajmia nam, że jest rok dwa tysiące pięćdziesiąty. Jesteś zdziwiony, ale o to właśnie chodziło. Myślę, że czas sprawdzić, jak wygląda świat. Co widzisz? Czy jest lepiej? A może wręcz przeciwnie? Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale ja jestem oczarowany. Tutaj jest pięknie.

Zobacz, nasz świat jest wspaniałym miejscem do życia. Każdy z nas w końcu czuje się bezpiecznie w swoim kraju. Nikt nie opuszcza ojczyzny w pogoni za lepszym życiem. Wszyscy żyjemy w zgodzie. A podziały? Nie istnieją. Popatrz, nasza ojczyzna, Polska. Tutaj wszyscy dbamy o siebie nawzajem i wspieramy się w trudnych chwilach. Każdy człowiek ma prawo do swojego zdania, decydowania, jak ma wyglądać jego przyszłość.

Polska i wszystkie inne kraje świata nareszcie są tym, czym od początku powinny być. Szacunek, równość, zgoda i współpraca. Piękne wartości, o które wszyscy powinniśmy dbać.

Czas wracać do teraźniejszości. Widzisz już, prawda? Nasz świat, nasza ojczyzna mogą być piękne. Jednak, to nie jest takie proste. Potrzebne są konkretne działania, zdecydowanie, odwaga i wytrwałość. Myślę, że warto zacząć od nas samych. Uwierz, że nawet małe gesty, małe zmiany w końcu doprowadzą do wielkich czynów, które miejmy nadzieję uczynią nasz świat lepszym. Pamiętaj, bądź odważny. Nie bój się krętych dróg.

Idź pod prąd. Nie poddawaj się, kiedy zauważysz przeszkodę. Wytrwałość to klucz do wielkich zmian. Ty też jesteś ważny. Uwierz, że ma to sens. Twoje działania mają moc.

Wykorzystaj to! Trzymam za ciebie kciuki!

Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.

(św. Jan Paweł II)

Bartłomieju! Dziękujemy! Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów!

Beata Dąbrowska

Partnerzy

toyota logo 01  Xylem lsw  5951 logo 
quick mix logo Auto Centrum silka ytong logo
                           Erasmus            Power logo