Text Size
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

W miesiącu listopadzie 2018 r. zakończyła się realizacja projektu „Innowacyjne pracownie zawodowe w Powiecie Strzelińskim”. Projekt finansowany był ze środków finansowych UE i budżetu Starostwa Powiatowego w Strzelinie. Projekt obejmował doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne branży mechanicznej i samochodowej.

Łączna wartość projektu wynosi: 2 197 566,71 zł

Udział środków finansowych UE wyniósł : 1 867 931,70 zł

Udział środków finansowych Starostwa Powiatowego w Strzelinie wyniósł: 329 635,01 zł

W ramach projektu szkoła nasza otrzymała pomoce dydaktyczne do wyposażenia 10 pracowni zawodowych i pracowni ćwiczeń praktycznych.

Pomoce dydaktyczne otrzymały n/w pracownie:

        ®     pracownia obrabiarek CNC,

        ®     pracownia metrologii technicznej,

        ®     pracownia motocyklowa,

        ®     pracownia mechatroniki samochodowej,

        ®     pracownia obrabiarek konwencjonalnych,

        ®     pracownia diagnostyki samochodowej,

        ®     pracownia przepisów ruchu drogowego,

        ®     pracownia spawalnictwa,

        ®     pracownia automatyki,

        ®     pracownia elektrotechniki. 

IMG 20181211 090110

XIII - ale zapewne nie pechowy Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” 2018 już za nami.
11 grudnia w auli CKZiU w Strzelinie, 13 uczestników wzięło udział w konkursie na Mistrza Ortografii i zmierzyło się z tekstem o „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego opracowanym przez Jana Brudnickiego.

IMG 20181211 090821   IMG 20181211 090557


Uczniowie z ZSO w Strzelinie, CKZiU w Ludowie Polskim i Technikum w Strzelinie z wielkim zaangażowaniem pisali dyktando, zwracając uwagę na poprawność ortograficzną, ale również interpunkcyjną. Tekst okazał się ciekawy, ale sporo trudności sprawiły nazwiska artystów z epoki międzywojnia.

Najlepiej poradzili sobie z tekstem, dotyczącym utworu tegorocznego „Narodowego Czytania”, uczniowie, tacy jak:

I miejsce – Wiktoria Drużga z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie

II miejsce – Angelika Rzymska z CKZiU (Technikum) w Strzelinie

III miejsce – Michał Pater z CKZIU (Technikum) w Strzelinie

Oraz wyróżnienie otrzymała uczennica ZSO w Strzelinie – Klaudia Mysior

IMG 20181211 105959


Gratulujemy i przypominamy za Żeromskim, że każda książka: „to nie tylko fabuła i problematyka, ale też próba wzbudzenia szerszego zainteresowania u czytającej publiczności literaturą, beletrystyką, przypomnienia, że nawet (a może zwłaszcza) w najcięższych czasach ma ona do odegrania wielką rolę.”

Szkolenie z systemów dociepleń Austrotherm

logo1

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II i III technikum budowlanego uczestniczyli w pierwszym teoretycznym szkoleniu zorganizowanym w ramach Akademii Edukacji Budowlanej. Organizatorem szkolenia była firma Austrotherm zajmująca się produkcja i dystrybucja materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz poliestyrenu ekstrudowanego (XPS).

Uczniowie w trakcie szkolenia zapoznali się z szerokim zastosowaniem materiałów termoizolacyjnych dla poszczególnych przegród budowlanych m.in. ścian fundamentowych, podłogi na gruncie oraz ścian zewnętrznych. W sposób szczegółowy został zaprezentowany system ETICS (metoda ocieplenia ścian zewnętrznych budynków), który pozwala uzyskać odpowiednią izolacyjność budynku stanowi również trwałe i estetyczne wykończenie elewacji.

A31

W trakcie szkolenia przedstawione i omówione zostały wymagania dla przegród budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie minimalnej wartości współczynnika przenikania ciepła U oraz po planowanej zmianie w 2021 roku.

Szkolenie zostało przeprowadzone w formie aktywnej pracy z uczniami, gdzie aktywność została nagrodzona upominkami firmowymi.

Zajęcia praktyczne z firmą Austrotherm zaplanowano na miesiąc marzec 2019r.

 

A fotki ze szkolenia znajdziesz tutaj

             Kolejny rocznik pierwszoklasistów CKZiU w Strzelinie złożył ślubowanie na Sztandar Szkoły. Uroczystość odbyła się 7 listopada br. gościnnie w Strzelińskim Ośrodku Kultury przy ul. Mickiewicza w Strzelinie. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyli, oprócz uczniów klas pierwszych i ich rodziców, również uczniowie starszych klas, nauczyciele, wychowawcy, a także Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni Goście – przedstawiciele władz na czele z Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin – Panią Dorotą Pawnuk oraz Wicestarostą Powiatu Strzelińskiego – Panem Aleksandrem Ziółkowskim.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to stała doroczna uroczystość w kalendarzu szkolnym, odbywająca się zgodnie z ceremoniałem szkoły. Za każdym razem stanowi niepowtarzalne przeżycie dla uczestniczących w niej osób, szczególnie dla uczniów, którzy rozpoczęli naukę w nowej szkole. W bieżącym roku – 2018 – o tej wyjątkowości zdecydowały również okoliczności setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obie uroczystości zbiegły się w czasie. Toteż ślubowaniu towarzyszyły patriotyczne akcenty.

Już na wstępie Pan Dyrektor Robert Kozuń w przemówieniu skierowanym do młodzieży zawarł krótki rys historyczny Polski. Podkreślił znaczenie wolności i drogę do niej, którą przemierzały pokolenia Polaków. Dyrektor mówił również o roli języka narodowego, stanowiącego, szczególnie w okresie zaborów, ostoję polskości. W podobnym tonie wypowiedzieli się Pani Burmistrz i Pan Wicestarosta - zaznaczyli, jak ważna i potrzebna jest znajomość historii własnego kraju.

W centralnym punkcie uroczystości Burmistrz, Wicestarosta oraz Dyrektor Szkoły wręczyli nagrody i dyplomy laureatom Konkursu Literacko - Historycznego „Niepodległa” i Przeglądu Plastycznego „Portrety – Znani Ludzie II RP”. Warto podkreślić, że czołowe miejsca na podium zajęli uczniowie klas pierwszych.

Kulminację stanowił program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Barbary Przyszlak. Uczniowie nasi po raz kolejny nie zawiedli, przygotowali się doskonale. Dzięki temu mogliśmy przypomnieć sobie ważne wydarzenia z historii Polski, a przy okazji odkryć i podziwiać talenty aktorskie i wokalne młodzieży. Miłym zwieńczeniem naszego świętowania był wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Beata Dąbrowska