Text Size
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

             Kolejny rocznik pierwszoklasistów CKZiU w Strzelinie złożył ślubowanie na Sztandar Szkoły. Uroczystość odbyła się 7 listopada br. gościnnie w Strzelińskim Ośrodku Kultury przy ul. Mickiewicza w Strzelinie. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyli, oprócz uczniów klas pierwszych i ich rodziców, również uczniowie starszych klas, nauczyciele, wychowawcy, a także Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni Goście – przedstawiciele władz na czele z Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin – Panią Dorotą Pawnuk oraz Wicestarostą Powiatu Strzelińskiego – Panem Aleksandrem Ziółkowskim.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to stała doroczna uroczystość w kalendarzu szkolnym, odbywająca się zgodnie z ceremoniałem szkoły. Za każdym razem stanowi niepowtarzalne przeżycie dla uczestniczących w niej osób, szczególnie dla uczniów, którzy rozpoczęli naukę w nowej szkole. W bieżącym roku – 2018 – o tej wyjątkowości zdecydowały również okoliczności setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obie uroczystości zbiegły się w czasie. Toteż ślubowaniu towarzyszyły patriotyczne akcenty.

Już na wstępie Pan Dyrektor Robert Kozuń w przemówieniu skierowanym do młodzieży zawarł krótki rys historyczny Polski. Podkreślił znaczenie wolności i drogę do niej, którą przemierzały pokolenia Polaków. Dyrektor mówił również o roli języka narodowego, stanowiącego, szczególnie w okresie zaborów, ostoję polskości. W podobnym tonie wypowiedzieli się Pani Burmistrz i Pan Wicestarosta - zaznaczyli, jak ważna i potrzebna jest znajomość historii własnego kraju.

W centralnym punkcie uroczystości Burmistrz, Wicestarosta oraz Dyrektor Szkoły wręczyli nagrody i dyplomy laureatom Konkursu Literacko - Historycznego „Niepodległa” i Przeglądu Plastycznego „Portrety – Znani Ludzie II RP”. Warto podkreślić, że czołowe miejsca na podium zajęli uczniowie klas pierwszych.

Kulminację stanowił program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Barbary Przyszlak. Uczniowie nasi po raz kolejny nie zawiedli, przygotowali się doskonale. Dzięki temu mogliśmy przypomnieć sobie ważne wydarzenia z historii Polski, a przy okazji odkryć i podziwiać talenty aktorskie i wokalne młodzieży. Miłym zwieńczeniem naszego świętowania był wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Beata Dąbrowska

Partnerzy

toyota logo 01  Xylem lsw  5951 logo 
quick mix logo Auto Centrum silka ytong logo
                           Erasmus            Power logo