Text Size
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

    "Do zobaczenia w dorosłym życiu,

na innej drodze, na innym szlaku..."

T. Fedorowicz

 

   30 kwietnia 2021 roku na placu apelowym pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Technikum przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. Był to czas pełen wzruszeń i wspomnień…

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście : Starosta pani Anna Horodyska i Przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Misiewicz. W pożegnaniu uczestniczyła także Dyrekcja: pan Dyrektor Robert Kozuń, Wicedyrektorzy: pani Elżbieta Zielińska, pani Iwona Zarzyczańska oraz pan Jacek Pluta.

Szkołę ukończyły następujące klasy:

- IV technik logistyk- wychowawca pani Agnieszka Świrska,

- IV technik ekonomista - pani Henryka Bilska Mroczka,

- IV technik pojazdów samochodowych- pani Bożena Kaczmarczyk,

- IV technik informatyk i technik budownictwa - pani Joanna Lubecka.

Do tegorocznych maturzystów swoje słowa skierowali: pan Dyrektor Robert Kozuń oraz pani Starosta Anna Horodyska. W imieniu maturzystów szkołę pożegnała Aleksandra Deperas, uczennica klasy IV te. W kilku pięknych zdaniach podziękowała wszystkim za trud włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą. Klasy maturalne pożegnali także wychowawcy, w których imieniu kilka wzruszających zdań wypowiedziała pani Agnieszka Świrska. Na zakończenie pan Dyrektor wyczytał osoby, które zdobyły najwyższe wyniki w nauce i wyróżniały się na tle społeczności uczniowskiej.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i egzaminie zawodowym.

Słowa skierowane od wychowawców do Absolwentów:

„Bardzo nam przykro, że nasze pożegnanie jest takie smutne....Jesteście w maskach, nawet nie możemy zobaczyć Waszych pięknych twarzy…Nie ma uroczystego hymnu, akademii, życzeń... Jesteście pierwszym rocznikiem w powojennej Polsce, który nie miał studniówki…Cóż, obecny czas, to ważna lekcja dla nas wszystkich. Kolejny raz widzimy, jaką kruszyną jest człowiek...

Kochani Absolwenci,

tym bardziej, dziś, na pożegnanie, chcemy Wam przypomnieć, że "panta rhei" - wszystko płynie. Czas goni nieskończoność, wykorzystajcie go w swoim życiu jak najlepiej.

Życzymy Wam szerokiej drogi i wysokich lotów, udanych życiowych wyborów, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów.

Otaczajcie się dobrymi i mądrymi ludźmi. Odkrywajcie siebie każdego dnia. I pamiętajcie, że jest taka zdolność, którą mamy wszyscy: zdolność zmieniania się. Czasami w życiu warto z niej skorzystać.

Pamiętajcie, że istnieją dwa cele, do których należy dążyć w życiu: pierwszy- osiągnąć to, czego się pragnie, drugi - cieszyć się tym.

Pielęgnujcie przyjaźnie. Wiele obaw, lęków i niepewności rodzi się bowiem z samotności.

O ile to możliwe bez wyrzekania się siebie, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi.

Rozwijajcie siłę ducha, aby mogła Was osłonić w nagłym nieszczęściu.

Dziękujmy Wam

za wszystkie lata wspólnej pracy.

Cieszymy się, że w tym Waszym dorastaniu mogłyśmy uczestniczyć.”

Tekst zredagowały:

Henryka Bilska-Mroczka i Agnieszka Świrska

Partnerzy

toyota logo 01  Xylem lsw  5951 logo 
quick mix logo Auto Centrum silka ytong logo
                           Erasmus            Power logo