Jak w tytule – 31 stycznia odbyło się posiedzenie rady pedagogicznej, formalnie kończące pierwszy semestr roku szkolnego 2016/17. Mówił ten i ów, ta i owa, a także ówna. Copółroczny zestaw statystyczny rozszalał się na całego: oceny, frekwencja, wnioski – wszystko formalnie i urzędowo. “Klamka zapadła”, oceny zostały zatwierdzone, pieczęcie – przybite. Koniec!

I byłoby na tyle, gdyby nie informacja, która wywołała wielką radość w jaskini belferskiej. Pani Małgorzata Z. opowiedziała nam, jak to było, gdy zaledwie tydzień wcześniej, 23 stycznia, wybrała się do Wrocławia wraz z czwórką uczniów, którzy mieli wziąć udział w trzeciej edycji Międzyszkolnego Turnieju Logistycznego. Jagoda, Asia, Ania i Piotrek z IV TL udział – rzecz jasna – wzięli, jednak nie poprzestali na udziale. Bezwstydnie, bezkompromisowo i bez żadnej żenady “wykosili” konkurencję, zostawiając rywali daleko za sobą, “zgarnęli” trofeum i skromniutko wrócili do ławek szkolnych. To się nazywa styl!!

Wprawdzie trochę się napocili – nie dość, że musieli wykazać się niezłą wiedzą teoretyczną z zakresu logistki, to jeszcze polecono im rozwiązać praktyczny problem logistyczny. I oni tego dokonali. I chyba było warto, gdyż nagrodę główną stanowią: wyjazd do portów przeładunkowych w Trójmieście, dla szkoły zestaw podręczników o wartości 500 zł oraz miesiąc studiowania za darmo w MWSLiT*) we Wrocławiu!! A do tego jeszcze spora porcja satysfakcji własnej, z podziwem otoczenia w zestawie 🙂

Kochani Logistycy, dziękujemy Wam i gratulujemy!! A nade wszystko – nie zdradzę chyba tajemnicy – jeżeli wyznam publicznie, że widziałam dumę z Was nie tylko w oczach Pani Małgosi Z. Rozlała się ona po twarzach wszystkich obecnych, malując na nich wzruszonego “banana”. Szacunek i głęboki ukłon dla Waszych umiejętności i inteligencji!!

 A teraz – wracamy do “prozy życia”. Zaczyna się kolejny mecz, rozdanie, czy – po prostu – semestr.  “Tabula rasa”**) i “poszły konie po betonie” (czy też “ogary poszły w las” – jeżeli wolicie wersję klasyczna w wydaniu Żeromskiego). Jakby tego nie wyrazić – bierzemy się ostro do pracy.

Przemęczenie nam jednak nie grozi, gdyż już za tydzień… FERIE!!! 🙂

 

*) Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu

**) “czysta karta”

About Author

Leave Comment