72 szt

W dniu 3 listopada 2017 r. naszej szkole – Technikum im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie został nadany nowy sztandar.

Nadanie nowego sztandaru odbyło się podczas gali jubileuszowej z okazji 70 – lecia naszej szkoły. Podczas uroczystości dotychczasowy sztandar Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie został odprowadzony z należytymi honorami. Sztandar ten zajął zaszczytne miejsce w sali historycznej szkoły.

Nowy sztandar został nadany przez jego fundatorów: Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie,

72 szt

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ETOLL” w Strzelinie Sp.j.J. Tatarski, Z. Tatarski, A. Jaworski

74 szt

Usługi Ogólnobudowlane Sp.j. „OSIŃSKI I SYN” w Strzelinie, T. Osiński, A. Osiński, T. W. Osiński,

73 szt

Rada Rodziców przy CKZiU w Strzelinie.    

Nadanie sztandaru odbyło się wg specjalnie przygotowanego w tym celu ceremoniału. Przedstawiciele fundatorów Pan Zdzisław Kozicki Prezes Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie, Pan Janusz Tatarski przedstawiciel firmy ETOLL oraz Pan Arkadiusz Osiński przedstawiciel firmy Osiński i Syn w drzewiec sztandaru wbili symboliczne gwoździe z wygrawerowanymi fundatorami sztandaru. Następnie pan Arkadiusz Osiński dokonał prezentacji sztandaru, a jego opisania dokonał Pan Zdzisław Kozicki. Po prezentacji sztandaru, został on przekazany dyrektorowi szkoły Panu Robertowi Kozuniowi. Po symbolicznym przyjęciu sztandaru absolwent naszego Technikum ksiądz Jarosław Olejnik dokonał aktu poświęcenia, a następnie dyrektor szkoły przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu składającemu się z uczniów najstarszej klasy naszego Technikum kształcącym w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

Opis sztandaru:

Płat sztandaru posiada wymiary 100 cm x 100 cm. Obszyty jest frędzlami w kolorze złotym. Przytwierdzony jest do drzewca. Drzewiec zwieńczony jest orłem w koronie.

Awers.

Płat sztandaru posiada kolor ecru. W centralnym punkcji płata widnieje pomnik Obrońców Wybrzeża, który znajduje się w Gdańsku na Westerplatte. Pomnik wyszyty jest nicią koloru stalowego.

Wizerunek pomnika otoczony jest napisem.

Nad wizerunkiem wyhaftowany jest napis określający typ szkoły oraz jego patrona

„Technikum im. Bohaterów Westerplatte”

Napisy wykonany jest w dwóch wierszach w linii prostej i został wyhaftowany nicią w kolorze złotym i brązowym.

Pod wizerunkiem pomnika wyhaftowana jest nazwa miejscowości w której znajduje się szkoła

„w Strzelinie”

Napis został wyhaftowany nicią w kolorze złotym.

75 szt

 

Rewers.

Płat posiada kolor czerwieni szkarłatnej. W centrum płata widnieje wyhaftowany orzeł w koronie. Orzeł wyhaftowany jest nicią w kolorze srebrnym (korona dziób i pazury koloru złotego).

Godło Polski otacza napis Rzeczpospolita Polska. Napis wyhaftowany jest nicią w kolorze złotym   umieszczony nad orłem w linii łuku.

Pod orłem wyhaftowany jest rok nadania sztandaru „2017”. Napis wyhaftowany jest nicią w kolorze złotym.

77 szt

Nadany naszej szkole sztandar jest dla nas symbolem najwyższych wartości, honoru i tradycji. Jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny i Narodu. Chlubne tradycje szkoły są powodem do zasłużonej dumy, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki.

78 szt

                                                                                             

Dziękujemy!        

Robert Kozuń          

Dyrektor CKZiU w Strzelinie

About Author

Leave Comment