„Krasicki byłby z nas zadowolony!” – czyli kilka zdań o uczeniu się, bawieniu i pomaganiu!

          Gdyby Ignacy Krasicki, wybitny reprezentant polskiego oświecenia, w poniedziałek 10 marca 2014 r. odwiedził naszą szkołę, na pewno byłby z nas bardzo zadowolony. Nie tylko zrealizowaliśmy zasadę: „uczyć bawiąc”, ale nawet poszliśmy o krok dalej i „uczyliśmy się bawiąc” – i pomagając!!!

          Właśnie w tym dniu w naszej szkole miała miejsce, przygotowywana od dłuższego czasu impreza charytatywna, której nadrzędnym celem było zebranie środków finansowych na leki dla cierpiącej na schorzenie Niemanna Picka typu C, Sandry Dąbrowskiej.

          Nasze działania, aby osiągnąć ten cel, poszły trzema torami. 

         Po pierwsze, chętne osoby przyniosły upieczone pyszne domowe ciasta i sprzedawały je w szkole po przystępnej cenie. Pachnące i świeże wypieki znalazły wielu amatorów  słodkości. 

          Po drugie, zorganizowaliśmy loterię ciekawych bibelotów, gadżetów i różnego rodzaju drobiazgów,  które gdzieś w wielu domach znudziły się czy opatrzyły. Przyniesione do szkoły, znalazłszy nowego właściciela, nie tylko stały się dla kogoś miłym drobiazgiem czy prezentem, przyczyniły się przede wszystkim do wzbogacenia naszego budżetu na leczenie Sandry. 

          Po trzecie przygotowaliśmy imprezę taneczną pod nazwą: „Latino Fiesta Flesz”. Przez dwie godziny w naszej szkolnej auli tańczyliśmy układy fitness z elementami tańców latynoskich i zumby. Kto chciał, mógł dołączyć do grupy prowadzącej. Impreza trwała ok. dwóch godzin, było na niej wiele radości i śmiechu, a puszka na pieniądze dla Sandry napełniała się monetami, wędrując z rąk do rąk wśród bawiącej się młodzieży.     

          Imprezę przygotowały p. Ania Dębowska i p. Ania Jankowska, ale bez naszej wspaniałej młodzieży same niewiele by zdziałały. To dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły udało się przeprowadzić całą akcję. Dlatego, Kochani, wraz z Sandrą i jej najbliższymi serdecznie Wam dziękujemy!  

 

A.D.        

{phocagallery view=category|categoryid=18|limitstart=0|limitcount=5}

About Author

Leave Comment