1 SR

Firma Rector Polska Sp. Z o. o. myśli i działa przyszłościowo, udowodniła to spotykając się w Technikum im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie z młodzieżą kształcącą się w zawodzie technik budowictwa 15.11.2016. Ich hasłem przewodnim jest „ Lepiej budować razem”. Istnieje od ponad 60 lat, a na rynku polskim od 13. Zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i rozpowszechnianiem technologicznych rozwiązań w dziedzinie produkcji betonowej. Jest liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Europie posiada 12 nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Jest laureatem nagród “Home Zone 2016” i “Złotej Siódemki Branży Budowlanej 2016”.

1 SR


Na szkoleniu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z systemami sprężonych stropów belkowo-pustakowych RECTOBETON oraz RECTOLIGHT stosowanych w budownictwie mieszkaniowym. Prowadzący prezentację mgr inż. arch. Przemysław Deryło w trakcie szkolenia prezentował elementy stropu RECTOLIGHT rozbudzając ciekawość uczniów poprzez zadawanie pytań o wagę, wielkości i rozpiętości elementów stropowych.

2 SR

Przedstawiał przykłady ciekawych i nietypowych rozwiązań, a podczas przerwy między prezentacjami uczniowie mogli osobiście przetestować kształtki stropowe – chodząc po nich. Najbardziej zaciekawiła młodzież lekkość materiałów w stosunku do ich wytrzymałości; kształt elementów stropowych z możliwością wykorzystania pustych przestrzeni pod różnego rodzaju instalacje; łatwość montażu kształtek stropowych z regulacją wysokości stropu; ciekawe rozwiązanie montażowe stropu podwieszanego; oraz mała ilość potrzebnych podpór podczas układania stropu.

3 SR

Na filmach uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega produkcja belek z betonu sprężonego i jak wygląda cały zakład w Chrzanowie.

 

Joanna Zator-Skórska

About Author

Leave Comment