zdjęcie 01 sala gimnastyczna

Nasza szkoła posiada bardzo bogatą bazę dydaktyczną do realizacji zajęć wychowania fizycznego. W jej skład wchodzą trzy sale gimnastyczne oraz stadion szkolny. Uczniowie, którzy lubią grać w siatkówkę, koszykówkę czy też halową piłkę nożną najczęściej korzystają z sali gimnastycznej do gier zespołowych.

zdjęcie 01 sala gimnastyczna

Drugą salą gimnastyczną jest salka fitness. To tutaj zajęcia wychowania fizycznego mają formę ćwiczeń gimnastycznych, wykonywanych najczęściej przy muzyce. Uczniowie pod okiem nauczycieli ćwiczą: aerobic, fitness na stepach, fitness na piłkach, z gumami thera- band czy z hantlami oraz tańczą. Ciekawie prowadzone zajęcia, fajna atmosfera i muzyka, sprawiają wszystkim wiele radości, więc nikogo nie trzeba zachęcać do wysiłku. Sala dodatkowo wyposażona jest w duże lustra naścienne, rowerki stacjonarne, orbitreki oraz sprzęt nagłaśniający.

zdjęcie 02 salka fitness

Trzecia sala gimnastyczna pełni rolę siłowni. Jest to najlepiej wyposażona siłownia w naszym mieście! Uczniowie korzystają z niej na lekcjach wychowania fizycznego. Znajduje się tam wysokiej klasy sprzęt, który zapewnia użytkownikom bezpieczny i wszechstronny trening siłowy.
Znajdziecie tam między innymi: wysokiej klasy stacjonarny rower treningowy (1), przyrząd do ćwiczeń mięśni pleców (2), przyrząd do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej tzw. „ławkę prostą”(03), dwa zestawy hantli stałych na stojakach o różnym ciężarze (4) i (6), a także przyrząd do ćwiczeń mięśni ramion (bicepsów), czyli tzw. „ławkę Scotta”, zwaną też „modlitewnikiem”( 5).

zdjęcie 03  siłownia

Posiadamy również: ławkę skośną do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej (7), ławkę prostą do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej (8), stojak ze sztangą do przysiadów (9), wielofunkcyjny atlas stacjonarny (10), ławkę do ćwiczeń mięśni obręczy barkowej (11), przyrząd do ćwiczeń mięśni pośladkowych (12), przyrząd do ćwiczeń mięśnia najszerszego grzbietu „martwy ciąg”(13).

zdjęcie 04 siłownia

W siłowni znajduje się także: wielofunkcyjna bramka stacjonarna (14), ławka do ćwiczeń mięśni dwugłowych łydki siedząc (15), przyrząd do ćwiczeń dwugłowych mięśni uda (16), ławka do ćwiczeń mięśni brzucha, tzw. „ławka rzymska”(17), przyrząd do ćwiczeń mięśni skośnych brzucha stojąc (18), przyrząd do ćwiczeń mięśni prostowników grzbietu (19).

zdjęcie 05 siłownia

Poza tym do ćwiczeń wykorzystujemy także: przyrząd do ćwiczeń mięśni najszerszych grzbietu (20), hak- maszynę suwnicę – wypychanie +przysiad (21), przyrząd do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej, tzw. „Batterfly”(22) oraz przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha siedząc(23).

zdjęcie 06 siłownia

Oprócz typowych urządzeń i stanowisk ćwiczeniowych sala wyposażona jest w duże naścienne lustra, które nie tylko pozwalają ćwiczącym na dokładną samokontrolę przy wykonywaniu ćwiczeń, ale i dodają miejscu urody. Na sali znajduje się również zestaw nagłaśniający, z którego można odtwarzać muzykę.

 zdjęcie 07 lustro

A w czasie przerw, podczas serii wykonywanych ćwiczeń można „zawiesić oko” na pięknym, 100 litrowym akwarium z kolorowymi rybkami i wodną roślinnością. Całości dopełnia duża ilość pięknych zielonych roślin, które nie tylko uatrakcyjniają miejsce, ale także nawilżają powietrze.

 zdjęcie 08 akwarium

Wszyscy uczniowie, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, chcąc poprawić tężyznę fizyczną, mogą to robić w szkole w rewelacyjnych warunkach, pod opieką naszych nauczycieli wychowania fizycznego.

 zdjęcie 09 uczniowie na siłce

zdjęcie 10 uczniowie na siłce

zdjęcie 11 uczniowie na siłce

zdjęcie 12 uczniowie na siłce

To tylko część wyposażenia siłowni, z którego korzystamy na co dzień. Warto wiedzieć, że nasz sprzęt jest bezpieczny, wykonany z materiałów wysokiej jakości, remontowany i sukcesywnie uzupełniany o nowe urządzenia siłowe.

Dla zainteresowanych klas zajęcia wychowania fizycznego realizujemy również poza szkołą, np. korzystając z basenów Aquaparku „Granit”. Tutaj, pod nadzorem nauczycieli, którzy posiadają uprawnienia instruktorów pływania, nasi uczniowie uczą się pływać lub doskonalą tę cenną umiejętność.

 zdjęcie 13 a basen zdjecie 13 b basen

Zimą dla chętnych klas organizujemy wyjazdy do Świdnicy na lodowisko. Jest to nie tylko czas świetnej zabawy, ale i nauki oraz doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach.

zdjęcie 15 na lodowisku 

Czasami wychodzimy w teren, poza szkolne budynki, np. na nordic walking i wtedy, przemierzając okolicę, podziwiamy jej uroki.

zdjęcie 16 nordic walking

W szkole odbywają się także zajęcia pozalekcyjne. Jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Naszym uczniom oferujemy zajęcia typu fitness np.: Latino – fitness i fitball fitness.

 zdjęcie 17 latino

zdjęcie18  fitball

Co roku organizujemy różnego rodzaju zawody sportowe. Największym wydarzeniem, kończącym rok szkolny jest Spartakiada Sportowa Dzieci i Młodzieży Powiatu Strzelińskiego. Ma ona formę rywalizacji międzyszkolnej w dyscyplinach lekkoatletycznych. Uczniowie biorą w niej udział nie tylko jako zawodnicy, ale także pomagają przy organizacji i prowadzeniu zawodów.

zdjęcie 19 spartakiada

 

About Author

Leave Comment