Duszynski 1 718x426

W czwartek 19 stycznia w murach naszej szkoły gościliśmy znanego pisarza – pana Tomasza Duszyńskiego, autora wielu powieści i opowiadań z gatunku fantastyki oraz wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Duszynski 1 718x426

Ponadto w dorobku twórczym Pana Tomasza znajdują się ciekawe legendy związane z regionem Dolnego Śląska. Oprócz dokonań w dziedzinie literatury może on poszczycić się osiągnięciami w dziedzinie publicystyki. Jest też scenarzystą gier komputerowych. Na uwagę zasługuje również współtworzenie przez niego wyjątkowego projektu wrocławskiego, czyli Tramwaju Gwiazd.
W czasie spotkania młodzież poznała twórczość Pana Tomasza Duszyńskiego, początki jego pracy dziennikarskiej, sposoby poszukiwania i znajdowania inspiracji do pisania. Poza tym niezwykle interesujące były opowieści dotyczące warsztatu pracy pisarza – obmyślania fabuły, tworzenia akcji, wplatania wątków, kreowania postaci bohaterów utworów. Pan Tomasz zdradził nam, że w pisaniu pomaga mu zainteresowanie historią. Czerpie on bowiem inspiracje z bliższej i dalszej przeszłości, a także sięga po legendy związane z najbliższą okolicą, np. z Gromnikiem.
W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Technikum wraz z Dyrekcją i nauczycielami. Pod koniec spotkania Pan Tomasz Duszyński odpowiadał na pytania i podpisywał swoje książki. Organizatorem tego wydarzenia była biblioteka szkolna.

 

 

Beata Dąbrowska

About Author

Leave Comment