DSC 11651

W dniu 29 marca 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy I Tm oraz I Tps z przedstawicielem firmy Lowara Vogel Polska, którą reprezentowała w tym dniu pani Aleksandra Skoczylas.

DSC 11651

Przypomnijmy, że Lowara Vogel Polska reprezentuje międzynarodowy koncern Xylem, który tworzy innowacyjne rozwiązania w oparciu o wysokowydajne technologie zużywające mniej energii, ograniczające koszty eksploatacji i oferujące użytkownikom ekologiczne rozwiązania. Zakład produkcyjny w Strzelinie oferuje rozwiązania dla technologii związanych z obiegiem wody i ścieków w infrastrukturze publicznej oraz przemyśle.

Firma Lowara jest zakładem patronackim klasy I Tm, stąd w pierwszej części spotkania uczestniczyli tylko uczniowie tej klasy. Głównym tematem rozmowy była współpraca z Xylem Lowara Vogel Polska. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, która  zakończyła się wręczeniem firmowych ubrań roboczych.

DSC 11281  DSC 11451

Pani Aleksandra Skoczylas przeprowadziła także konkurs związany z czytaniem rysunków technicznych, w którym nagrodą była pamięć przenośna.

DSC 11471   DSC 11531

 

W drugiej części uczestniczyli również uczniowie klasy I Tps. Tematem był obchodzony w dniu 22 marca Światowy Dzień Wody. Tegoroczne przesłanie “Po co tracić wodę?” zwraca uwagę na to, jak normy przyczyniają się do rozwiązania problemu strat wody w kontekście tworzenia warunków dla zrównoważonego rozwoju. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

DSC 11621

 

Dyskusja związana z przesłaniem Dnia Wody była wzbogacona o prezentacje multimedialne, które pokazywały: Co Xylem robi?, Oszczędzajmy wodę!, Jak Xylem oszczędza wodę?, Systemy Lowara. Na zakończenie spotkania, uczniowie mieli możliwość pisemnie wypowiedzieć się, jak jest tracona woda i jak ją oszczędzać.

DSC 11701

 

 

About Author

Leave Comment