DSCN2837

W dniu 1 czerwca 2017 r. uczniowie będący w poczcie sztandarowym naszej szkoły, czyli Bartosz Michniewicz, Kamil Zasłucki oraz Dawid Gomułkiewicz wraz z opiekunem panem Janem Skorupskim, uczestniczyli w XXXIV SYMPOZJUM KLUBU SZKÓŁ WESTERPLATTE, które odbyło się w Myślenicach.

DSCN2837

Po dotarciu na miejsce nasi przedstawiciele uczestniczyli w uroczystych obchodach przygotowanych przez Szkołę Podstawową w Myślenicach.

DSCN2834

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru Klubu Szkół Westerplatte  Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, następnie przywitano gości zaproszonych na sympozjum oraz złożono kwiaty pod repliką pomnika.

Po części oficjalnej wyruszono przy asyście orkiestry na Mszę św. do Kościoła pod wezwaniem N.N.M.P.

DSCN2841

Po Mszy św. wszyscy zebrali się w centrum miasta, na pięknym Myślenickim rynku, na którym przedstawiciele Ministerstwa Edukacji złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

DSCN2843

Następnie przemaszerowano do Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Wszystkich gości przywitała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte oraz zaprosiła na scenę 25 delegacji pocztów sztandarowych, należących do Klubu Szkół Westerplatte, w tym również naszą szkołę.

Wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówienia Prezesa Adama Szatkowskiego, który wręczył Medale Honorowe Klubu Szkół Westerplatte.

Nasi uczniowie mieli także okazję wysłuchać w dalszej części uroczystości, wykładu dr Andrzeja Drzycimskiego na temat działań wojennych na Westerplatte. Po ciekawym wykładzie odbyło się wręczenie nagród w konkursach plastycznym i literackim pod nazwą: „Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą”, w którym to brali udział uczniowie naszej szkoły i w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie mieli sobie równych.

Oto wyniki:

W konkursie literackim:

  1 miejsce zajęła Angelika Rzymska z kl. II Tbe ( opiekun p. Karolina Pukalska – Pukała)

   2 miejsce Tomasz Gadomski z kl. I Tbh ( opiekun Beata Dąbrowska)

W konkursie plastycznym:

  1 miejsce zajęła Ksenia Dziob z kl. II Tbe ( opiekun p. Bernadetta Osolińska)

Następnie odbyła się wzruszająca część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej  nr 2 w Myślenicach.

Po występach nastąpiła przerwa na obiad, po którym to, nasza delegacja z głową pełną niesamowitych wrażeń udała się w drogę powrotną do Strzelina.

Gratulujemy wszystkim naszym nagrodzonym uczniom i cieszymy się wraz z nimi!

 

Oprac. Karolina Pukalska – Pukała oraz Jan Skorupski

About Author

Leave Comment