logo1

Szkolenie z systemów dociepleń Austrotherm

logo1

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II i III technikum budowlanego uczestniczyli w pierwszym teoretycznym szkoleniu zorganizowanym w ramach Akademii Edukacji Budowlanej. Organizatorem szkolenia była firma Austrotherm zajmująca się produkcja i dystrybucja materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz poliestyrenu ekstrudowanego (XPS).

Uczniowie w trakcie szkolenia zapoznali się z szerokim zastosowaniem materiałów termoizolacyjnych dla poszczególnych przegród budowlanych m.in. ścian fundamentowych, podłogi na gruncie oraz ścian zewnętrznych. W sposób szczegółowy został zaprezentowany system ETICS (metoda ocieplenia ścian zewnętrznych budynków), który pozwala uzyskać odpowiednią izolacyjność budynku stanowi również trwałe i estetyczne wykończenie elewacji.

A31

W trakcie szkolenia przedstawione i omówione zostały wymagania dla przegród budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie minimalnej wartości współczynnika przenikania ciepła U oraz po planowanej zmianie w 2021 roku.

Szkolenie zostało przeprowadzone w formie aktywnej pracy z uczniami, gdzie aktywność została nagrodzona upominkami firmowymi.

Zajęcia praktyczne z firmą Austrotherm zaplanowano na miesiąc marzec 2019r.

 

A fotki ze szkolenia znajdziesz tutaj

About Author

Leave Comment