wyc bud 1

1 czerwca 2017r. młodzież klas 1Tb i 2Tb CKZiU ze Strzelina uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do zakładu produkcyjnego bloczków silikatowych SIL-PRO Bloczki Silikatowe Sp. z o.o. w Godzikowicach koło Oławy.

wyc bud 1

Mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym parkiem technologicznym produkcji silikatów.

wyc bud 2

Zakład powstał w 2009 roku, dziś jest trzecim przedsiębiorstwem, co do wielkości produkcji, które zaopatruje w silikaty południowo-zachodnią część Polski. SIL-PRO w Godzikowicach to:
– najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Polsce
– najnowsze maszyny i najnowocześniejsza technologia
– najwyższej klasy ekologiczny produkt, na który składają się naturalne surowce: woda, piasek i wapno
– jakość gwarantowana przez rygorystyczny system kontroli (polsko-niemiecki)
– dogodna lokalizacja zakładu pod względem logistycznym (blisko do autostrady)
Nasi uczniowie zostali przyjęci bardzo serdecznie, ciastkami i napojami. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia – od historii zakładu po omówienie wyrobów i ich właściwości. Wykład prowadził Pan Krzysztof Korytyński – przedstawiciel handlowy firmy.

wyc bud 3

Po przejściu instruktażu BHP, zabezpieczeni w kamizelki i kaski przeszli skomplikowany park technologiczny, i ze zdziwieniem zaobserwowali jak niewiele osób obsługuje wszystkie maszyny oraz komputer.

wyc bud 4

Dzięki obejrzeniu całego procesu uczniowie mogli zaobserwować jak z formy babki z piasku o wysokości 33 cm powstaje bloczek 22 cm, jak zachodzi reakcja chemiczna (pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez parę wodną w autoklawach) gdy z półproduktów o kolorach od żółtego do czarnego powstaje biały bloczek. To było bardzo ciekawe doświadczenie i nauka. Po spotkaniu otrzymaliśmy gadżety, katalogi i pomoce dydaktyczne w postaci wyrobów silikatowych. Dziękujemy SIL-PRO

silka

Opiekunowie: Joanna Zator-Skórska i Grzegorz Trela

About Author

Leave Comment